O nás

Firma PIK s.r.o. vznikla v roce 1992 a již od svého vzniku se realizuje zejména v oboru petrochemického a chemického  průmyslu v oblasti skladování a manipulace s ropnými a chemickými látkami. Předmětem činnosti je projektová činnost ve stavebnictví a dále provádění inženýrské a konzultační činnosti v oboru petrochemie a zejména dodávky a montáže technologických zařízení staveb včetně silnoproudých rozvodů, slaboproudu a měření a regulace. Firma provádí také servis veřejných čerpacích stanic pohonných hmot. Projektová dokumentace je realizována pro prostředí s nebezpečím výbuchu Ex a v tomto prostředí se i uskutečňují technologické dodávky a montáže. Předmětem  dodávek technologických částí staveb jsou v současné době velkokapacitní skladové zásobníky, čerpací stanice a příjem a výdej kapalných látek do železničních a automobilových cisteren včetně námořních terminálů. Součástí výrobního programu je rovněž unifikovaná výroba čerpacích, měřicích a aditivačních skidů, tj. ucelených modulových kompletů usnadňujících a urychlujících realizaci dodávek technologických částí staveb v oboru petrochemie.

PIK s.r.o. má zkušenosti s realizací investičních celků v rozpočtových cenách staveb  až 350 mil.Kč. Největšími současnými  tuzemskými zákazníky jsou Čepro a.s., Letiště Praha a.s., East Bohemian Airport a.s., Lučební závody Draslovka a.s. Kolín a další.

V současné době firma zaměstnává 43 pracovníků a tento kvalifikovaný a zkušený tým úspěšně realizoval za období  své existence přibližně 2000 projektů  na území České republiky i v zahraničí. Nejvýznamnější zahraniční zakázky byly realizovány např. na Slovensku, v Polsku, Litvě, Estonsku, Bulharsku, Ruské federaci, Číně, Súdánu, Jižnim Súdánu, Iráku, Turkmenistánu a dalších zemích.

Firma PIK s.r.o. se v roce 2005 se stala  součástí holdingu, kterým je  inženýrská skupina VAE Controls Group, a.s. se sídlem v Ostravě  působící celosvětově v oboru dodávek technologií a řídících systémů pro petrochemický průmysl.