Komunikace

Stále častěji probíhá komunikace mezi objednatelem (investorem) projektu a projektovou kanceláří pomocí internetu. Psaní zpráv emailem (se souborovou přílohou) je pouze jednou a navíc omezenou možností. Nelze obecně předpokládat, že objednatel bude mít na svém počítači nainstalován nějaký CAD software, ve kterém by si mohl prohlédnout vámi zaslané výkresy např. ve formátu DWG. Vy přitom často potřebujete od investora odsouhlasit rychle dispozici apod.

Lze využít formátu DWF (drawing web format) a programu Express Viewer od Autodesku. Tak lze výkresy prohlížet pomocí Internet Exploreru včetně možnosti zoomování (zvětšování), posunu, práce s hladinami a tisku. Stačí k tomu mít nainstalován plugin ve vašem prohlížeči (zdarma). Oproti předchozí variantě se dá předpokládat, že investor na svém počítači Explorer má a takto uložený výkres si může pohodlně prohlédnout.

Nevíte, jestli Váš prohlížeč podporuje formát DWF? Klikněte na tento malý ukázkový výkres (29 kB). Jestliže Váš prohlížeč podporuje DWF soubory, objeví se vám v novém okně výřez tohoto výkresu. Jestli ne, bude tento odkaz chápán vaším internetovým prohlížečem jako klasický odkaz na soubor a nabídne vám jeho uložení na disk. V tomto případě si nainstalujte zmiňovaný program.